•  
     

     

     DARBY TOWNSHIP OCTOBER CHARACTER OF THE MONTH

     

    knight

     

    The following students have been named October students of the month for demonstrating RESPECT.

     

    GRADE 1:

    • Angel Minor (Ms. Ciallella)
    • Aliah Cousins (Ms. T. Smith)
    • Donte Sheppard (Ms. Garnett)
    • Karson Neagle (Mrs. Starr)
    • Antwine Parker (Physical Education- Mrs. Carboni)
    • Gunnar Boughman (Music- Mrs. Manko-Morgan)
    • Sincere Dixon (STEM- Mrs. Hill)
    • Tessa Jordan (Library- Ms. Chang)

     

    GRADE 2:

    • Amadu Kamara (Mrs. Poole)
    • Gabriella Yates (Ms. Robb)
    • Ashton Graham (Ms. Vandergrift)
    • Cameron Wallace (Physical Education- Mrs. Carboni)
    • Bella Celdo (Music- Mrs. Manko-Morgan)
    • Noah Vasconcellos (STEM- Mrs. Hill)
    • Makayla Minor (Library- Ms. Chang)

     

    GRADE 3:

    • Joshua Adefolarin (Mrs. McNamee)
    • Jamir Johnson (Mrs. Stephens)
    • Julian Hardy (Mrs. McAteer)
    • Celeste Hernandez (Physical Education- Mrs. Carboni)
    • Sophia Guinan (Music- Mrs. Manko-Morgan)
    • Leon Roberts (STEM- Mrs. Hill)
    • Riduan Hima (Library- Ms. Chang)

     

    GRADE 4:

    • Bruce Savage (Mrs. Preston)
    • Pinkie Garey (Ms. Harkins)
    • Shane Murray (Ms. Adams)
    • Lea Williams (Physical Education- Mrs. Carboni)
    • Savannah Sisco (Music- Mrs. Manko-Morgan)
    • Jaikrishnan Sampathkumar (STEM- Mrs. Hill)
    • Milan Gaynor (Library- Ms. Chang)

     

    GRADE 5:

    • London Hill (Mrs. Gannon)
    • Serenity Oeun (Ms. Kristman & Mr. Smith)
    • Kaylin Griffith (Physical Education- Mrs. Carboni)
    • Rahim Wilkins (Health- Mr. DiFabrizio)
    • Andrew Miller (Music- Mrs. Manko-Morgan)
    • Terrance Bolton (STEM- Mrs. Hill)
    • Raymond Akinkuade (Library- Ms. Chang)

     

    GRADE 6:

    • Kaleab Tsegaye (Ms. Jackson)
    • Justin Gianfrancesco (Mrs. Hochman)
    • Nya Chavous (Mr. Carboni)
    • Giovanni Mitchell (Physical Education- Mrs. Carboni)
    • Kamal Westcott (Music- Mrs. Manko-Morgan)
    • Aleeyah McFadden (Health- Mr. DiFabrizio)
    • Amir Swinton (STEM- Mrs. Hill)
    • Jaynalis Rodriguez (Library- Ms. Chang)

     

    GRADE 7:

    • Julia McCarthy (Mrs. Simonds)
    • Italia Bonilla-Islenos (Ms. Cothery)
    • Leah Oliver (Mrs. Deck)
    • Brazille Edney (Physical Education- Mrs. Carboni)
    • Jayden Nutter (Health- Mr. DiFabrizio)
    • Aydin Muqtasid (Music- Mrs. Manko-Morgan)
    • Michael Harris (STEM- Mrs. Hill)
    • Nekewon Montuah (Library- Ms. Chang)

     

    GRADE 8:

    • Joey Jones (Ms. Homer)
    • Alyssa Vozelli (Mr. Breithaupt)
    • La'Kya Robinson (Ms. Heston)
    • Andrew Burns (Mr. Gallihue)
    • Arianna Weston (Physical Education- Mrs. Carboni)
    • Aislynn Dougherty (Music- Mrs. Manko-Morgan)
    • Ian Clark (Health- Mr. DiFabrizio)
    • Andrew Mills (STEM- Mrs. Hill)
    • Katelynn Thongchanh (Library- Ms. Chang)